Дата публікації - 4.11.2021

Значення вакцини БЦЖ

«Навіщо колоти БЦЖ, якщо потім все одно багато людей хворіють на туберкульоз? Чому ця вакцина не захищає повністю?»
Можливо ви чули такі питання або ж самі часом задаєте його.
Пояснюємо
Внаслідок особливості імунної відповіді універсальної вакцини, яка б попереджала захворювання різними видами туберкульозу, немає Принаймні її й досі ще не винайдено, хоча наукові розробки ведуться.
На сьогоднішній день в арсеналі медицини є вакцина — БЦЖ — від важких, генералізованих форм туберкульозу, таких як туберкульозний менінгіт і міліарний туберкульоз. Вони особливо небезпечні для дітей першого року життя
Без щеплення вакциною БЦЖ у дитини, яка підхопить такий туберкульоз, зростає ризик смерті. Тому цю вакцину вводять так рано – на 3-5 день життя. Це рекомендований вік для вакцинації, однак діти старше 5 днів також можуть бути вакциновані, якщо раніше вони не були щеплені з об’єктивних причин.
Впродовж життя людина може захворіти туберкульозом, але вона не матиме генералізованої форми ТБ з множинним ураженням кількох органів.
Нагадаємо, БЦЖ — це жива вакцина з настільки ослабленими мікобактеріями, що вони не здатні викликати захворювання. БЦЖ застосовують у багатьох країнах з високою поширеністю ТБ для захисту дітей. На жаль, Україна й досі знаходиться в цьому переліку. Тому так важливо дотримуватись Національного календаря профілактичних щеплень і вчасно захищати своїх дітей від загроз.