Дата публікації - 27.09.2021

Згідно «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення Миколаївської області на 2021 рік» здійснюється постійний контроль за радіаційним станом на території області та території навколо Южно Української АЕС.

Впродовж першого півріччя 2021 року в 4 пунктах постійного радіаційного контролю (с.с, Костянтинівка, Воля Арбузинського району, с.с. Веселий Роздол, Воронівка Вознесенського району) та 4 контрольних пунктах радіаційного контролю (м. м. Первомайськ, Вознесенськ, Миколаїв, Снігурівка) здійснювався відбір зразків води, грунту, будівельних матеріалів з подальшими лабораторними дослідженнями вмісту природних та штучних радіонуклідів в об’єктах навколишнього середовища відділенням радіологічних досліджень ДУ «Миколаївський ОЦКПХ МОЗ»
Проведено 80 досліджень, в т. ч. води річкової – 7, води питної -3, води Ташликського водосховища – 1, ґрунту -48, будівельних матеріалів–21. В 3 населених пунктах ( м.м. Миколаїв, Южноукраїнськ, Очаків) щоденно проводяться вимірювання радіаційного фону. Всього за перше півріччя проведено 5085 досліджень.
За результатами проведених за 8 місяців 2021 року досліджень вмісту природних та штучних радіонуклідів в об’єктах навколишнього середовища перевищень вимог державних гігієнічних нормативів (Норми радіаційної безпеки України «НРБУ-97», ГН 6.6.1.1- 130 -2006 «Допустимі рівні вмісту радіонуклідів 137Cs, 90Sr у продуктах харчування та питній воді») не зареєстровано, радіаційний фон в області складає 12-14 мкР/год, що відповідає природному фону багаторічних спостережень та може характеризуватись як задовільний.