Дата публікації - 3.11.2021

Здоровим бути модно!

Фізична активність одна із ключових аспектів здорового життя. Вона робить людину не тільки фізично привабливішою, а й суттєво покращує її здоров’я, позитивно впливає на тривалість життя, насамперед активної її частини.
Що таке фізична активність?
За визначенням ВООЗ, фізична активність – це будь-який рух тіла, що виробляється скелетними м’язами, що потребує витрати енергії. Термін «фізична активність» відноситься до будь-яких видів рухів, у тому числі під час відпочинку, поїздок, тощо.
До популярних видів фізичної активності відносяться ходьба, катання на велосипеді та роликових ковзанах, заняття спортом, активний відпочинок та ігри, для яких підходить будь-який рівень майстерності та які приносять задоволення всім.
Доведено, що регулярна фізична активність сприяє профілактиці та лікуванню неінфекційних захворювань, таких як хвороби серця, інсульт, діабет та деякі види раку. Вона також допомагає запобігти гіпертонії, підтримувати нормальну вагу тіла і може покращувати психічне здоров’я, підвищувати якість життя та добробут.
Яка оптимальна фізична активність?
Медики вважають, що для підтримки гарної фізичної форми достатньо 20-30 хвилин активних фізичних вправ, що покращують надходження кисню в організм, щонайменше три рази на тиждень і зміцнюючі м’язи вправи не менше 2 разів на тиждень. Якщо це з якихось причин неможливо, то для підтримки здоров’я щодня достатньо 30 хвилин помірної або вираженої фізичної активності (не обов’язково безперервної) не менше 5 днів на тиждень
Як можна забезпечити так необхідний здоров’ю мінімум фізичної активності:
– після кожної години роботи робіть 3-5 хвилинні перерви, під час яких вставайте зі свого робочого місця та пройдіться по кімнаті (коридору),
– по можливості, не користуйтеся ліфтом або ескалатором,
– Припарковуйте машину за 1-2 квартали до потрібного Вам місця і пішки добирайтеся до нього,
– вечорами та у вихідні дні грайте з дитиною (дітьми) в активні ігри, якщо у Вас є присадибна ділянка, заміський будинок – не уникайте роботи по дому, саду,
– під час вихідних віддавайте перевагу активному відпочинку,
– якщо Ви керівник організації (підприємства) – створіть для себе та співробітників приміщення для занять фізичними вправами (наприклад, настільним тенісом, зал з доріжкою та велотренажерами) – вкладення у здоров’я завжди окуповуються!