Дата публікації - 19.01.2022

Заморожені продукти: користь чи шкода?

Географічне розташування України, на жаль, унеможливлює споживання свіжих овочів, фруктів і ягід протягом усього року. Тому заморожені овочі та фрукти — повноцінна їм альтернатива. Крім того, заморожування подовжує строк зберігання інших швидкопсувних харчових продуктів.

Заморожування, на відміну від інших способів зберігання, мінімально впливає на колір, текстуру й харчові цінності продуктів.

Якщо говорити про овочі та фрукти, то під час заморожування частина вітамінів і мікроелементів утрачається, але цей показник становить усього 20—30%. Для порівняння: під час консервування — понад 50%.
Перевага рослинної їжі в тому, що вона корисна в будь-якому вигляді, адже її головна цінність — у наявності харчових волокон, які повністю зберігаються під час заморожування. Саме дефіцит харчових волокон у харчуванні сучасних людей пов’язаний з ризиком захворювань.

Заморожування — спосіб зберігання довготривалий, але не вічний. Різні харчові продукти мають різні строки зберігання:
– риба, м’ясо, птиця — до 6 місяців;
– фарш — 3 місяці;
– приготована ціла птиця або шматок м’яса — 9 місяців;
– приготовані шматочки птиці — 1 місяць;
– хліб — 3 місяці;
– морозиво — до 2 місяців;
– печиво — до 8 місяців;
– зелень, фрукти, овочі — до 6 місяців.

Розморожувати продукти потрібно правильно — повільно в холодильній камері та слідкувати, щоби тала рідина не забруднила інші продукти.

За кімнатної температури запускаються процеси розмножування бактерій. У разі заморожування бактерії стають неактивними, але думка про те, що холод робить продукт безпечним, — помилкова. Інакше кажучи, якщо їжа потрапила до морозильної камери з будь-якими бактеріями на поверхні, то після відтанення вона, як і раніше, міститиме ті самі шкідливі бактерії.

Єдиний надійний спосіб позбутися їх — дотримуватися правил харчової безпеки, зокрема ретельно просмажувати або відварювати харчові продукти.