Дата публікації - 28.12.2021

Як святкувати без шкоди для здоров`я та зайвої ваги

Складно уявити собі Новий рік без розмаху і великої кількості страв? Маємо ідеї як виважено підійти до приготування святкового столу й уникнути проблем із травленням.
Якщо ви вже почали розробляти святкове меню, наші поради стануть вам у нагоді
– Ставтеся до покупок вибірково, обирайте якісні продукти. У супермаркеті чи на базарі є спокуса купити всього й побільше. Уникайте гуртових покупок, щоби не придбати більше, ніж вам насправді потрібно. Обирайте кілька продуктів, але якісних.
– Святковий стіл варто наповнити здоровими стравами. Використовуйте в рецептах багато овочів і цільнозернових продуктів. Споживайте нежирний білок, а низькокалорійні продукти зробіть основою вашого столу.

Не змішуйте складні вуглеводи, жири та білки. Наприклад, рибу краще поєднувати із зеленню та овочами. Це стосується і страв із картоплі — до них ліпше додавати овочі, а не запечене м’ясо чи рибу. Є багато креативних рецептів здорового харчування, варто лише трішки пошукати.
– Для приготування й заправлення страв обирайте в помірній кількості рослинні олії: оливкову, рапсову, кукурудзяну, соняшникову, арахісову тощо. Уникайте частково гідрогенізованих олій, які містять шкідливі трансжири. Пам’ятайте, що менший відсоток жирності не завжди означає користь.
– Не купуйте і не споживайте продукти, у якості яких ви не впевнені. Зважений підхід як до святкового, так і до щоденного харчування допоможе вберегти вас від харчових отруєнь і проблем із травленням.

Як святкувати без шкоди для здоров’я та зайвої ваги
– Не починайте святкову вечерю голодними. Завчасно перекусіть фруктами, йогуртом або завареними вівсяними пластівцями. Такий перекус дасть легке насичення і допоможе уникнути переїдання.
– Навіть якщо ви готуєте лише корисні страви, пам’ятайте, що розмаїття їжі стимулює нас до переїдання. Не споживайте багато, насолодіться трішки. Важливо контролювати себе та не переїдати, тоді все буде добре!
– Протягом частування пийте більше води та намагайтесь відмовитися від солодких напоїв. Що ж до алкоголю, то навіть у свята потрібно пам’ятати: будь-яка доза є небезпечною для організму.
– Більше рухайтеся. Кілька зайвих калорій під час свят — це допустимо. Проте, щоб уникнути їхнього накопичення та використати надмірну енергію, виконуйте просте правило — більше рухайтеся! Сімейна прогулянка, гра в сніжки, танці, пробіжка з хатнім улюбленцем — будь-яка фізична активність, яка вам подобається, буде корисною.

Під час святкування не забувайте про здоров’я, щоби не нашкодити собі чи близьким.