Дата публікації - 17.12.2021

Як обрати безпечні іграшки для дітей?

Обираєте подарунки малечі під ялинку? Підготували для вас поради, які допоможуть купити безпечні іграшки
Коли обираєте іграшки, насамперед перевірте наявність знака відповідності Технічному регламенту (http://bit.ly/37NDRio) і переконайтеся в якості продукції. Зокрема, на пакованні або етикетці має зазначатися:
– інформація про виробника або імпортера;
– позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента, що дає змогу ідентифікувати іграшку;
– інструкція з експлуатації та інформація щодо безпечності;
– попереджувальна інформація.

Перед покупкою уважно роздивіться виріб, зверніть увагу на:
– склад і матеріал — не обирайте іграшки, які дуже яскраво пофарбовані, полаковані, адже фарба може виявитися токсичною й небезпечною для здоров’я;
– вікові обмеження — купуйте іграшки відповідно до віку дитини;
– запах — краще не обирайте іграшки, що мають відчутний запах;
– розмір — для дітей молодшого віку краще не купувати іграшки з дрібних деталей, які дитина може відламати і проковтнути;
– форму — уникайте покупки іграшок із гострими або жорсткими вістрями, шипами, стрижнями або гострими краями, в іграшках на батарейках відсік для них має бути важкодоступним для дитини.

Не купуйте іграшки на стихійних ринках — дешева продукція невідомих виробників не найкращий подарунок: окрім видимих небезпек (неякісно оброблені, гострі деталі), ви ризикуєте придбати і приховані (токсичні речовини в складі виробу).
Купуйте іграшки в перевірених спеціалізованих місцях продажу, де продавець надасть всю необхідну документацію, що підтверджує безпеку та якість.