Дата публікації - 13.01.2022

ВІЛ-інфекція: дані за грудень 2021 року

У грудні 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 1 338 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 345 пацієнтів діагностовано СНІД, а 164 людини померли від СНІДу.

Шляхи інфікування ВІЛ в Україні у грудні 2021 року:
– гетеросексуальний — 848;
– гомосексуальний — 32;
– парентеральний — 449;
– вертикальний — 206**;
– невідомий — 2.

* Без урахування даних АР Крим із 2014 року і частин територій Донецької та Луганської областей із 2015 року.
** Більшість із них (близько 98%) після 18 місяців не матиме ВІЛ-інфекції.

Вірус імунодефіциту людини передається через кров, сперму, грудне молоко. Також під час статевого контакту, вагітності та пологів.

Один зі видів профілактики — уникати потенційно небезпечних ситуацій. Проте існують ще й інші способи профілактики ВІЛ:

– Доконтактна профілактика ВІЛ (ДКП). Разом із презервативами людина, яка приймає ДКП, має понад 99% захисту від передавання ВІЛ статевим шляхом. ДКП приймають щодня по одній таблетці або за схемою 2+1+1 (лише для чоловіків, які практикують секс з чоловіками).
– Постконтактна профілактика ВІЛ (ПКП). ПКП необхідно розпочати якомога швидше протягом перших годин та не пізніше 72 годин після ймовірного контакту з ВІЛ. Зазвичай курс триває 28 днів.
– Лікування як профілактика. Людина, яка живе з ВІЛ і проходить лікування антиретровірусною терапією (АРТ), з часом матиме рівень вірусного навантаження менше 40 копій РНК/мл. Це робить ВІЛ невизначуваним, а отже таким, що не передається. Приймати АРТ необхідно щодня і пожиттєво.

А також не забувайте регулярно тестуватися на ВІЛ та розпочніть із своїм партнером або партнеркою розмову про ваш ВІЛ-статус, якщо ви досі цього не зробили.
Докладніше: https://bit.ly/3tsNHPs