Дата публікації - 21.01.2022

Вакцинація від гепатиту B

Відповідно до оціночних даних 1,5–2,5% населення України інфіковані вірусним гепатитом В. Тобто йдеться про 600 тисяч людей.

Вберегтися від гепатиту В можна завдяки безпечній і ефективній вакцинації. Діти мають отримати три дози вакцини: перше щеплення — протягом 24 год від народження, другу дозу — у 2-місячному віці, і третю — у шість місяців.

Щеплення новонароджених проти гепатиту В запобігає розвитку інфекції у дитини і є єдиним надійним захистом від цього захворювання. Вакцини закуповують державним коштом.

Дорослим також варто дізнатися чи мають вони щеплення. Адже вакцину проти гепатиту B було введено до програми імунізації дітей в Україні лише з 2001 року. Тому, якщо ви народилися до 2001 року, імовірно, що у вас щеплення від гепатиту В немає. Обмежень до щеплення за віком немає, тому зверніться до свого лікаря та проконсультуйтеся щодо отримання вакцини!

Нагадаємо, вірус гепатиту В порушує функціонування печінки. Тривале перебування вірусу в клітинах печінки може спровокувати розвиток цирозу й раку печінки, а це може призвести до смерті.

Шляхи передавання гепатиту B:
– незахищені статеві контакти;
– від матері до дитини під час народження;
– небезпечні медичні та інші маніпуляції, пов’язані з контактом із кров’ю (татуювання, пірсинг, косметологічні процедури тощо);
– використання нестерильного ін’єкційного інструментарію для вживання наркотиків.

Вірус гепатиту B не передається через столові прибори, унаслідок годування груддю, через обійми, поцілунки, рукостискання, кашель, чхання, користування громадськими басейнами чи подібними об’єктами.
-Найефективніший захист від інфікування ВГВ — це вакцинація.

Лікування вірусного гепатиту В довготривале. Однак завдяки вчасному та регулярному прийомі лікарських засобів, розвиток хвороби можна значно стримати. Лікування від вірусних гепатитів В та С можна отримати безоплатно.