Дата публікації - 3.12.2021

Вакцинація проти COVID-19 показана всім людям, які живуть з ВІЛ, незалежно від клінічної стадії ВІЛ-інфекції

Ризик інфікування COVID-19 серед людей, які живуть з ВІЛ, вищий, а в разі захворювання — підвищений ризик розвитку тяжкого перебігу. Особливо до підвищеного ризику інфікування та тяжкого перебігу COVID-19 схильні люди з вираженим імунодефіцитом, які не отримують антиретровірусну терапію.
ЛЖВ можуть щепитися незалежно від рівня CD4-лімфоцитів або вірусного навантаження. Особливо важливо отримати вакцинацію від COVID-19 пацієнтам, у яких рівень CD4-клітин 200 кл/мкл та нижче, а також пацієнтам, які приймають АРТ менше 6 місяців або не отримують АРТ взагалі.
Усі вакцини проти COVID-19, що використовуються в Україні — AstraZeneca, Moderna, Pfizer, CoronaVac — безпечні для ЛЖВ. За результатами досліджень жодних даних щодо вищого рівня та тяжкості побічних реакцій у порівнянні із загальним населенням отримано не було.
Так само і вагітним ВІЛ-інфікованим жінкам, які крім ВІЛ-інфекції не мають протипоказів до вакцинації за супутніми захворюваннями, не варто відмовлятися від щеплення проти COVID-19.
Прийом антиретровірусної терапії чи доконтактної профілактики ВІЛ не є протипоказом до вакцинації.
Докладніше: https://bit.ly/3Egube9