Дата публікації - 2.12.2021

Вакцинація чи реанімація?

Невакциновані від COVID-19 люди піддаються в 11 разів більшому ризику померти від штаму «Дельта», ніж вакциновані. Ризик захворіти у невакцинованих у 6 разів вищий у порівнянні з тими, хто отримав дві дози вакцини.
Сьогодні 95% усіх виявлених випадків заражень коронавірусом в Україні припадають на штам “Дельта”.
“Лікарі-інфекціоністи говорять про певні особливості “Дельти” на території України: інфікована людина може мати симптоми 7-8 днів, а потім сатурація кисню різко падає із 92% до 70%. Таких людей важко витягти, їх підключають до апаратів штучної вентиляції легень”.

Нова циркуляція вірусу, яка і призвела до цієї хвилі, передусім шукає імунонезахищених людей – тобто тих, хто не перехворів на COVID-19, або тих, хто не вакцинований.

Кількість госпіталізацій, важких випадків COVID-19 зростає через те, що багато людей невакциновані.

Цифри: Тисячі людей щодня госпіталізують і майже всі вони невакциновані: 94,2% пацієнтів, яких було госпіталізовано з COVID-19 в Україні в 2021 року, не отримали жодної дози антиковідної вакцини. Дані інформаційно-аналітичної системи MedData.
Більш ніж 99% померлих від коронавірусу в Україні за останні 3 місяці були нещеплені.
Вакцинація від коронавірусної інфекції знижує ризик госпіталізації та смерті на 90%.
Починаючи з 14-го дня після введення другої дози, вакцинація знижує ризик важкої хвороби та смерті від COVID-19 на 84% в осіб старше 75 років та на 92% у віковій групі 50–74 роки.