Дата публікації - 27.06.2022

Увага!

Державною установою «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» з річки Інгул було виділено холерний вібріон, наявність якого додатково підтверджено 24.06.2022 референт-лабораторією Державною установою «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» (м. Київ).
Разом з тим повідомляємо, що в місці знахідки холерного вібріону не відбувається відпочинок людей та не проводиться забір води для будь-якої водопровідної мережі. Проте, зважаючи на існуючі проблеми з водопостачанням під час воєнного стану, необхідно бути пильним, обережним та максимально дисциплінованим.
З метою запобігання виникнення захворювань на холеру серед населення, наполегливо рекомендуємо дослухатись до наступних порад:
➡️ утриматися від купання, рибної ловлі, інших розважальних заходів в акваторії річок Інгул, Південний Буг, Дніпро-Бузького лиману;
➡️не допускати використання води з випадкових джерел для пиття та приготування став;
➡️не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі;
➡️ не купувати водні біоресурси без документів, що підтверджують їх безпечність;
➡️мити руки з милом перед вживанням їжі, після відвідування вбиральні тощо;
➡️перед споживанням овочів, фруктів, ягід, цитрусових обробляти їх окропом.
У разі появи найменших проявів хвороби (пронос, блювання) негайно звертайтеся за медичною допомогою. Ні в якому разі не намагайтеся лікуватися самостійно.
Дотримання елементарних гігієнічних правил захистить від будь-якої кишкової інфекції.
Бережіть себе та своїх близьких!