Дата публікації - 11.11.2021

Українці масово купують неефективні ліки

Про це свідчить аналіз ринку споживання лікарських засобів за 2018, 2019 та 2020 роки.
Висновки невтішні: 4 з 10 придбаних найпопулярніших препаратів — неефективні та відсутні в сучасних стандартах лікування. Чверть коштів українці витрачають на препарати, які не мають достатніх доказів безпеки та ефективності. Серед них: біологічно-активні добавки (БАДи), гомеопатичні засоби, рослинні препарати та деякі популярні лікарські засоби.
До прикладу, у 2020 році українці витратили понад 13,7 млрд гривень на препарати, ефективність та безпека яких не доведена або сумнівна.
В інструкціях до застосування таких «ліків» може міститися хибна інформація про їхні лікувальні властивості, маніпулятивні твердження та щире зізнання у відсутності проведення якісних досліджень.
У звіті також йдеться і про препарати, які не були включені до протоколу “Надання медичної допомоги для лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)”, але завдяки агресивній фармацевтичній рекламі просувалися як засоби лікування та профілактики COVID-19.
Повний звіт читайте на сайті #ЦГЗ : https://bit.ly/3knPxyf
Також нагадуємо громадянам, що вакцинація від COVID-19 – це єдиний метод захистити себе та своїх близьких від тяжких наслідків коронавірусної хвороби та смерті.