Дата публікації - 1.12.2021

Такі медичні терміни як ВІЛ та СНІД вже стали звичними для нас. Проте, що вони конкретно означають?

ВІЛ — це вірус імунодефіциту людини. Якщо дуже спрощено, то цей вірус атакує нашу імунну систему. Якщо його не лікувати, то це може призвести до СНІДу.
СНІД — це синдром набутого імунодефіциту. Тоді імунна система людини настільки вражена, що навіть звичайна застуда може стати для нас смертельною.
На слові «лікування» у вас могли виникнути питання. Як так? Адже лікування від ВІЛ/СНІД не існує? Насправді це не зовсім так.
ВІЛ можна контролювати завдяки регулярному прийому ліків — антиретровірусній терапії. Ще кількадесят років тому це було неможливим. А сьогодні лише одна таблетка на день може зменшити рівень вірусного навантаження до такого, що не визначається тестом, а отже — не передається.
Це означає, що якщо ви ретельно дотримуєтесь рекомендацій лікаря та регулярно приймаєте препарати, ви не можете нікого інфікувати, навіть, якщо будете займатись сексом без презерватива або народжувати дітей. Непогано, правда?
Також антиретровірусна терапія, пригнічуючи розмноження ВІЛ, сприяє відновленню імунітету, якому було непереливки після зустрічі з вірусом.
А це означає, що ви можете прожити довге та повноцінне життя. З появою антиретровірусної терапії зі смертельного захворювання ВІЛ перейшов у перелік хронічних, які можна взяти під контроль завдяки одній пігулці на день.
Читайте більше про це на сайті: https://arv.phc.org.ua/