Дата публікації - 22.07.2022

Що робити, якщо ви вчасно не отримали бустерну дозу?

Наразі в Україні бустерну дозу рекомендовано вводити в період із 6 по 9 місяць після отримання базового курсу вакцинації проти COVID-19.

Проте, якщо ви не отримали бустер у рекомендований термін, — це варто зробити за першої ж можливості. Сертифікат про вакцинацію за таких умов також буде доступний.

Водночас бустерне щеплення важливо зробити саме в рекомендований період, адже це дасть змогу поновити захист від симптоматичного захворювання на COVID-19, госпіталізації та смерті внаслідок цієї хвороби.

☝️Це важливо зараз ще і з таких причин:

▪️ Важко перенести COVID-19 та мати тривалі наслідки для здоров’я — не приємно, а в умовах війни це ще й означає створювати додаткове навантаження на лікарів, які зараз працюють на межі можливостей.
▪️ В осінньо-зимовий період традиційно зростають темпи поширення вірусних захворювань, а тому варто себе захистити.

Водночас, задля уникнення проблем із визнанням сертифіката за кордоном радимо все ж таки дотримуватися рекомендованого періоду введення бустерної дози.

В Україні доступна вакцина Cominarty від Pfizer та CoronaVac. Актуальний перелік пунктів щеплень можна знайти за посиланням bit.ly/vaccinationpoints або за номером телефону 16–77.

А також нагадаємо, що в Україні вже дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям 18–59 років із хронічними хворобами. Докладніше: https://bit.ly/3PGc8U6