Дата публікації - 6.06.2022

Рекомендації щодо комунікації тем ВІЛ, ТБ, ВГ та ЗПТ під час війни

Після повномасштабного вторгнення росії до України та початку активних бойових дій по всій країні та східних і південних областях зокрема, сфера охорони здоров’я стикнулася з рядом проблем. Зокрема йдеться про доступ до програм лікування, тестування та профілактики ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусних гепатитів та програм замісної підтримувальної терапії на період воєнного стану.

Для того, щоб комунікація на ці теми була цілісна і єдина, був створений та зараз діє комунікаційний штаб ДУ «Центр громадського здоров’я». За посиланням ви можете ознайомитися із рекомендаціями щодо того, як варто і як не варто проводити комунікацію щодо ВІЛ, ТБ, ВГ та ЗПТ під час війни: https://bit.ly/3mbVXkU

Застереження та рекомендації для комунікації під час воєнного стану важливі не лише для організацій, які активно комунікують вказані теми, а і для інших партнерів та донорів. Передусім йдеться про безпеку пацієнтів та лікарів, яка може бути під загрозою у разі неакуратної комунікації — ми розуміємо, що ворог не дотримується правил ведення війни і ницо вдається навіть до обстрілів цивільних, поранених тощо.