Дата публікації - 10.01.2022

Практикуйте здорову харчову поведінку

Дедалі більше українців намагаються споживати здорову їжу. Вони ретельно вивчають інформацію про склад продуктів і готують удома смачні страви з натуральних складників, обмежуючи додавання некорисних інгредієнтів, зокрема солі, цукру й надмірної кількості жиру.
Вибір продуктів, приготування та споживання їжі багато українських родин використовує і як спосіб виховання в дітей корисних звичок харчування. Адже харчування сучасної людини визначає стан її здоров’я протягом усього життя, безпосередньо впливає на його тривалість, значно зменшує ризик серцево-судинних захворювань, діабету й раку, тобто найбільш небезпечних захворювань для українців.
Правильне харчування та здорові харчові звички мають бути обов’язковим компонентом сімейного життя кожної людини.

Основні правила здорової харчової поведінки, які мають стати способом життя:
– Зосереджуйтеся на споживанні їжі. Якщо ви працюєте за комп’ютером, дивитеся телевізор, читаєте або займаєтесь іншими справами, це часто призводить до надмірного споживання харчів, зокрема нездорових. Тимчасово припиніть робити інші справи й приділіть усю увагу їжі.
– Намагайтеся вживати їжу тільки за обіднім столом, уникайте споживання продуктів у ліжку, транспорті, перед комп’ютером тощо.
– Швидкість уживання їжі істотно впливає на кількість спожитого, повноцінність насичення й відчуття голоду. Треба їсти повільно, витрачаючи по 20—30 хвилин на основне споживання їжі та 10—20 хвилин на перекуси.
– Зробіть спільне споживання страв правилом вашої сім’ї. Це найкраща можливість виховувати здорові харчові звички в дітей, онуків та всіх інших членів родини. Крім того, кожен сніданок, обід і вечеря в сімейному колі — важливий крок до добробуту й зміцнення зв’язків між членами родини.
– Не тримайте вдома некорисні продукти, це значно зменшить вірогідність їх споживання.
– Уникайте вживання страв і снеків, якщо не відчуваєте голоду. Не плутайте емоції з голодом. Випийте спочатку склянку води, почекайте 10—15 хвилин, і ви зрозумієте, чи справді хочете їсти.
– Коли є нестерпне бажання щось з’їсти, почніть з маленького шматочка. Якщо це шоколад — відкусіть один квадратик і посмакуйте його. Спробуйте зупинитися й уникнути споживання великої кількості об’єкта вашого бажання.