Дата публікації - 4.01.2022

Похмілля: що справді допоможе?

Нехай свята запам’ятаються своїми веселощами, приємним спілкуванням, а не головним болем і похміллям на ранок.  Пам’ятайте, що «рекомендованої» дози алкоголю не існує. Що менше ви вип’єте, то краще. А найправильніше — не вживати алкоголь узагалі!
Проте, що ж робити, якщо вже так сталося, що в новорічну ніч дозу алкоголю ви не розрахували?
Якщо на ранок маєте жахливе похмілля, НІКОЛИ не робіть так:
– Не похмеляйтесь. Це не працює! Вживання невеликої кількості алкоголю наступного ранку може навпаки продовжити або відтермінувати похмілля й не дати можливості організму відновлюватися. Не пийте алкоголь щонайменше 48 годин після того, як багато випили.
– Не пийте багато кави. Чашка кави може збадьорити вас і допомогти, коли ви відчуваєте слабкість і навіть головний біль. Але не у випадку з похміллям. Кофеїн має сечогінний ефект. Тож він може призвести до ще більшого зневоднення організму. Натомість обов’язково потрібно пити більше води — проводити своєрідний детокс для організму. Так ми допомагаємо виводити алкоголь, а ще підтримуємо водний баланс.
– Не пропускайте прийоми їжі. Коли вас нудить і вам навіть не хочеться вставати з ліжка, не їсти нічого може здатися хорошою стратегією. Проте це може призвести до зниження рівня цукру в крові й погіршити ваше самопочуття. Їжте корисні продукти, наприклад, фрукти й овочі, а якщо відчуваєте нудоту, краще з’їсти м’яку їжу, наприклад, несолоний суп чи бульйон. Вони допоможуть відновити баланс корисних та поживних речовин в організмі.
– Не відсипайтеся весь наступний день. Найкраще, що ви можете зробити наступного ранку — схопитися з ліжка та почати рухатись. Алкоголь виводиться з організму двома шляхами: із сечею та диханням. Отже, вставайте та гуляйте. Прогулянка на свіжому повітрі допоможе покращити самопочуття.
– Не пийте знеболювальні на кшталт ібупрофену чи парацетамолу. Поєднання алкоголю та парацетамолу може бути токсичним для печінки. Як і алкоголь, деякі безрецептурні знеболювальні, у тому числі ібупрофен, можуть посилювати виділення кислот і подразнювати слизову оболонку шлунка. Краще не вживати ці ліки ні до, ні після вживання алкоголю.

Що ж насправді може вам допомогти?
Час. Для того, щоб синдром похмілля минув, ви маєте дочекатися, поки організм повністю не виведе токсичні продукти метаболізму алкоголю, не відновляться рівень рідини, подразнені тканини й мозкова активність. Ці процеси, на жаль, прискорити неможливо.
Зрештою, єдиний засіб від похмілля — уникнути його й не пити алкоголю взагалі.