Дата публікації - 21.01.2022

Оцініть свій ризик цукрового діабету

Що можна зробити за одну хвилину?
Перейти на новий рівень в легкій грі на телефоні, заварити чай або почистити зуби. А ще за 1 хв ви точно можете пройти онлайн-тест на визначення ризику цукрового діабету 2 типу.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я майже 422 мільйонів людей у всьому світі хворіють на діабет.

Цукровий діабет 2 типу (ЦД) — найрозповсюдженіший. Хвороба може спричинити серйозні пошкодження серця, судин, очей, нирок та нервів. Знаючи про свій ризик та профілактику можна вберегти себе та прожити довге життя завдяки вчасно розпочатому лікуванню.

Тепер визначити ризик розвитку ЦД 2 типу стало набагато легше. Ви можете це зробити за допомогою кількох кліків на смартфоні чи комп’ютері.
Алгоритм простий:
Заходите на сайт:https://diabetes.phc.org.ua/  Читаєте уважно кожне питання та обираєте відповідь  йдете до кінця і не пропускаєте жодного пункту отримуєте результат.
Результат не є діагнозом, він вказує на ймовірний ризик виникнення хвороби. Сімейний лікар на основі цього результату може краще зрозуміти алгоритм подальших дій і дати вам відповідні рекомендації.
Пам’ятайте, люди часто можуть довгий час не відчувати симптомів цукрового діабету 2 типу, тому захворювання можуть діагностувати вже тоді, коли виникли ускладнення.
Зменшити ризик вам допоможе: регулярна фізична активність, здорове харчування, зокрема, споживання клітковини та цільнозернових продуктів, а також контроль індексу маси тіла і відмова від куріння, алкоголю та інших шкідливих звичок.

Докладніше: https://bit.ly/3ryDhhi