Дата публікації - 21.07.2022

Носові кровотечі

Носові_кровотечі – це досить звичайне явище, тому рідко свідчать про серйозну медичну проблему. У нашому носі міститься багато кровоносних судин, які розташовані близько до поверхні передньої та задньої частини носа. Вони дуже тендітні і тому можуть легко кровоточити. Носові кровотечі часто зустрічаються в дорослих та дітей віком від 3️⃣ до 🔟р.
Є 2️⃣ види носових кровотеч:
🩸Передня носова кровотеча виникає, коли кровоносні судини в передній частині носа розриваються і кровоточать.
🩸Задня носова кровотеча виникає в задній або найглибшій частині носа. У цьому випадку кров стікає по задній стінці горла. Задні носові кровотечі можуть бути небезпечними.
🔍Причини носових кровотеч
Їх є багато. Раптова або нечаста кровотеча з носа рідко буває серйозною. Якщо у вас часті носові кровотечі, то у вас можуть бути серйозніші проблеми. Сухе повітря – це найпоширеніша причина кровотеч із носа. Сухість викликає утворення кірки усередині носа. Якщо ви подряпаєте чи поколупаєтесь у носі, то з нього може піти кров. Прийом антигістамінних та протинабрякових засобів при алергії, застуді або проблемах з носовими пазухами також може висушити слизову оболонку носа та викликати кровотечу з носа. Ще однією причиною носових кровотеч є часте сморкання.
📌Інші найпоширеніші причини кровотечі з носа:
👉сторонні предмети;
👉хімічні подразники;
👉алергічна реакція;
👉травма носа;
👉постійне чхання;
👉часте колупання в носі;
👉інфекція верхніх дихальних шляхів;
👉прийом великих доз аспірину;
👉високий кровяний тиск;
👉порушення згортання крові;
👉рак.
☝️Більшість носових кровотеч не потребує медичної допомоги. Однак, якщо кровотеча з носа триває більше 2️⃣0️⃣ хв. або виникає після травми, то вам слід звернутися за медичною допомогою. Це може бути ознакою задньої носової кровотечі, яка є більш серйозною. Травми, які можуть спричинити кровотечу з носа: падіння, автомобільна аварія або удар кулаком по обличчю.
🩸Передня носова кровотеча
Якщо у вас передня носова кровотеча, кров йде з передньої частини носа, зазвичай із ніздрі. Аби призупинити кровотечу сидячи, стисніть м’яку частину носа. Переконайтеся, що ваші ніздрі повністю закриті. Тримайте ніздрі закритими протягом 🔟 хв., трохи нахиліться вперед і дихайте через рот. Не лягайте, намагаючись зупинити носову кровотечу. Лежіння може призвести до проковтування крові та подразнення шлунка. Відпустіть ніздрі через 🔟 хв. і перевірте, чи кровотеча зупинилася. Повторіть ці кроки, якщо кровотеча продовжується. Негайно зверніться до лікаря, якщо ви не можете самостійно зупинити кровотечу з носа.
🩸Задня носова кровотеча
Якщо у вас задня носова кровотеча, то вона йде із задньої частини носа. Кров також має тенденцію протікати із задньої частини носа в горло. Задні носові кровотечі зустрічаються рідше і частіше серйозніші, ніж передні носові кровотечі, тому їх не слід лікувати в домашніх умовах. Негайно зверніться до лікаря, якщо ви вважаєте, що у вас задня носова кровотеча.
‼️Після того, як кровотеча припинилася:
1️⃣Не колупайтеся в носі. Часте колупання в носі може подразнювати слизову оболонку носа, що підвищує ймовірність нової кровотечі.
2️⃣Не висмаркуйтесь. Висмаркування протягом 24 год. після останньої кровотечі з носа підвищує ймовірність наступної. Якщо ж цього уникнути не можна, нмагайтесь робити це обережно.
3️⃣Не нахиляйтеся. Нахилення, підняття тяжких речей або виконання інших дій, які змушують вас напружуватися, можуть викликати кровотечу з носа. Намагайтеся вести легку діяльність протягом 2️⃣4️⃣–4️⃣8️⃣ год. після кровотечі з носа.
‼️Як запобігти кровотечі з носа‼️
✅Використовуйте зволожувач повітря в будинку, щоб повітря залишалося вологим.
✅Уникайте колупання в носі.
✅Обмежте прийом аспірину, який може розріджувати кров та сприяти носовій кровотечі.
✅Використовуйте антигістамінні та протинабрякові засоби в помірних кількостях, адже вони можуть висушити носа.