Дата публікації - 9.06.2022

На період дії воєнного стану ДУ”Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” працює в цілодобовому режимі

Санітарно-епідемічна ситуація в м.Миколаєві та області знаходиться під постійним контролем.
‼️ Фейкова інформація в соціальних мережах щодо появи холери не відповідає дійсності.
📌Головною установою та відокремленими структурними підрозділами на території Миколаївської області здійснюються систематичні лабораторні дослідження якості питної води, що подається населенню на відповідність Державним санітарним нормам та правилам «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10).
📌З початку епідемічного сезону з холери (01.06.2022 р.) ДУ «Миколаївський ОЦКПХ МОЗ» здійснює моніторинг за можливою наявністю збудника холери у воді з відкритих водоймищ та стічній воді.
📌Щоденно проводиться моніторинг за станом інфекційної захворюваності. На теперішній час в м.Миколаєві та Миколаївській області випадків холери не зареєстровано. При підозрі на холеру будуть вжиті всі необхідні заходи.
📌Проведено навчання медичного персоналу закладів охорони здоров’я щодо порядку дій у разі епідемічного ускладнення з холери.
‼️Зважаючи на бойові дії в регіоні, спекотні погодні умови, перебої з водопостачанням, з метою недопущення спалахів гострих кишкових захворювань у тому числі холери, ДУ “Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” р е к о м е н д у є : вживати для пиття кип’ячену воду та дотримуватися правил, зображених нижче в інфографіці.
А також нагадуємо, що вода з централізованої системи водопостачання в м.Миколаєві придатна лише для господарсько-побутових потреб (прання, прибирання, купання).