Дата публікації - 15.07.2022

Малина: користь для організму та деталі щодо споживання

Малина – їстівний плід рослини сімейства Розоцвітих🌺. Існує багато видів малини, у т. ч. чорна, пурпурова та золотиста, але червона малина (Rubus idaeus), є найбільш поширеною. Червона малина родом із Європи та Північної Азії та вирощується в районах з помірним кліматом по всьому світу. Ці солодкі, терпкі ягоди мають короткий термін зберігання та збирають їх лише в літні та осінні місяці. Малина може похвалитися великою кількістю поживних речовин, попри низький вміст калорій. До її складу входять: вуглеводи, клітковина, білки, жири, вітамін С, К, Е, В, марганець, залізо, магній, фосфор, калій, мідь.
☝️Окрім того, малина є відмінним джерелом клітковини. У ній міститься 32% та 21% від добової рекомендованої норми для жінок і чоловіків відповідно. Вона забезпечує більш ніж половину денної норми вітаміну С, що рекомендовано. Малина також містить невелику кількість вітаміну А, тіаміну, рибофлавіну, вітаміну В6, кальцію та цинку.
✅Потужні антиоксиданти можуть знизити ризик захворювання. #Антиоксиданти – це рослинні сполуки, які допомагають вашим клітинам боротися та відновлюватися після окислювального стресу. Окислювальний стрес пов’язаний із підвищеним ризиком розвитку раку, діабету, серцево-судинних захворювань та інше. Малина багата кількома потужними антиоксидантними сполуками, у т.ч. вітамін С, кверцетин та елагову кислоту. У порівнянні з іншими ягодами малина має такий же вміст антиоксидантів, як полуниця, але вдвічі менше, ніж ожина і на чверть менше, ніж чорниця.
✅Високий вміст клітковини та таніну може допомогти контролювати рівень цукру у крові.
У малині мало вуглеводів та багато клітковини. 1 чашка (123 г) малини містить 14,7 г вуглеводів і 8 г клітковини, а це означає, що в ній міститься тільки 6,7 г чистих засвоюваних вуглеводів на порцію. Хоча глікемічний індекс малини не визначено, варто пам’ятати, що більшість ягід належать до категорії з низьким глікемічним індексом. Крім того, дослідження показують, що малина може знизити рівень цукру у крові та покращити резистентність до інсуліну. Крім того, малина багата на дубильні речовини, які блокують альфа-амілазу, травний фермент, необхідний для розщеплення крохмалю. Коли альфа-амілаза блокується, малина може зменшити кількість вуглеводів, що поглинаються після їжі та це може зменшити вплив на рівень цукру у крові.
✅Може мати протиракові властивості. Високий рівень антиоксидантів малини може захистити від раку. Екстракти ягід, у т. ч. червоної малини, блокують ріст та руйнують ракові клітини в дослідженнях раку товстої кишки, передміхурової залози, молочної залози та порожнини рота.
✅Може полегшити стан при артриті🦵. Малина має протизапальні властивості, які можуть зменшити симптоми артриту. Вважається, що малина захищає від артриту, блокуючи ЦОГ-2, фермент, відповідальний за запалення та біль.
✅Допомагає боротися зі старінням👵🏻. Малина багата на антиоксиданти, які допомагають зменшити ознаки старіння, борючись із вільними радикалами в організмі. Малина також багата на вітамін С, який необхідний для здорової шкіри. Він може покращити вироблення колагену і відновити від пошкодження шкіру, яке було спричинене ультрафіолетовими променями.
⏱У свіжої малини короткий термін зберігання, тому якщо ви придбали ягоди на ринку їх потрібно з’їсти протягом 1-2 днів. Під час вибору малини обов’язково уникайте ягід, які виглядають розчавленими або з цвіллю.
‼️Однак, попри корисні властивості, слід обмежити вживання малини, якщо у вас:
🔺проблеми шлунково-кишкового тракту: виразка шлунку, гастрит;
🔺проблеми з нирками;
🔺алергія на малину.