Дата публікації - 12.06.2022

Грудне вигодовування в умовах війни

Дослідження показують, що немовлята та діти є найбільш вразливими під час надзвичайних ситуацій

– Майже 95% смертей немовлят і дітей у надзвичайних ситуаціях є результатом діареї через забруднену воду та антисанітарію.
– Харчування дитячими сумішами пов’язують зі збільшенням частоти захворювань і смертності немовлят, адже вони також можуть бути забруднені, а для стерилізації сумішей, пляшечок і сосок потрібна чиста вода. Відсутність електроенергії може ускладнити збереження цієї формули.

Грудне вигодовування рятує життя! Молоко матері завжди чисте і доступне навіть у найважчих обставинах. Воно містить антитіла, що борються з інфекціями, зокрема з діареєю та ГРВІ, що є поширеними серед немовлят у надзвичайних ситуаціях.
✅ Грудне молоко забезпечує немовлят ідеальним харчуванням. Воно містить необхідну кількість вітамінів і мінералів, що є важливими для нормального росту.

✅ При грудному вигодовуванні вивільняються гормони, що знижують стрес і тривожність як у немовлят, так і в матерів.
Жінки, які годують груддю, можуть зігріти своїх дітей, щоб запобігти переохолодженню.

✅ Найбезпечніша їжа в надзвичайних ситуаціях – власне молоко матері. Донорське жіноче молоко – наступний найкращий варіант. В екстрених випадках грудне вигодовування залишається найбезпечнішим, воно є надійним джерелом їжі для дітей мінімум до шести місяців. Грудне молоко завжди має правильну температуру, не вимагає підготовки та доступне навіть у місцях з обмеженим доступом до чистої води та належної гігієни.

Тому закликаємо матерів не боятися та обов’язково годувати дітей грудьми, навіть в екстрених випадках!

Джерела:
https://bit.ly/3tv4MKi
https://bit.ly/3mGAvEQ