Дата публікації - 28.07.2022

До Всесвітнього дня боротьби з гепатитами – 28 липня!

Гепатит_В – це вірусна інфекція, яка може вразити вашу печінку і спричинити гостру або хронічну форми хвороби. У середньому, інкубаційний період вірусу гепатиту В становить – 75 днів, однак він може варіюватися від 30 до 180 днів. ☠️Його можливі наслідки – хронічна хвороба печінки та ризик смерті від цирозу та раку печінки.
ШЛЯХИ ІНФІКУВАННЯ ГЕПАТИТОМ В:
👉під час контакту з кров’ю або іншими біологічними рідинами організму матері при народженні; через пошкодження на шкірі (укуси, порізи чи рани);
👉при травмуванні предметами, на яких є залишки крові або інших рідин організму (зубні щітки або бритви);
👉при незахищеному статевому контакті з інфікованою людиною;
👉внаслідок повторного використання шприців і голок у медичних установах чи серед користувачів ін’єкційних наркотиків, нанесення татуювань.
📇СИМПТОМАТИКА
Під час гострої стадії інфекції ви можете не відчувати ніяких симптомів, однак може бути та навпаки, ознаки хвороби, що тривають декілька тижнів.
До найпоширеніших симптомів належать: ◾пожовтіння шкіри та очей
◾потемніння сечі
◾надмірна втома
◾ нудота
◾блювання
◾біль у животі.
Хронічні інфекції розвиваються у 80%-90% дітей грудного віку, інфікованих гепатитом В протягом першого року життя, і у 30%-50% дітей, інфікованих гепатитом В до досягнення 6 р.
💉Дуже часто батьки відмовляються вакцинувати малечу в перший день життя, адже не хочуть навантажувати імунну систему відразу після народження.
Натомість цим вони ще більше наражають немовля на небезпеку. Саме у віці до 1 року 90% вірогідності, що гепатит В стане хронічним. Ризик знижується, коли дитина стає старше. Приблизно у 30–50% дітей, інфікованих у віці від 1 до 6 р., розвивається хронічний гепатит В.
Хронічний гепатит В – захворювання невиліковне, однак завдяки вакцинації йому можна запобігти. Щеплення ефективно запобігає інфекції та її хронічним наслідкам на 96%. Захист зберігається щонайменше 20 років, а в деяких випадках – протягом усього життя.
💉Коли проводиться вакцинація проти гепатиту В?
У перші 24 год. життя. Дуже важливо, аби батьки були готові до цього й не відмовлялися від щеплення!
Друга доза вводиться у 2 міс., третя – у півроку. Важливо отримати всі 3 вакцини, бо від цього залежить рівень захисту дитини.
Дорослим також варто дізнатися чи мають вони щеплення. Якщо ви не пам’ятаєте, чи є у вас це щеплення, вам варто провести екстрену вакцинацію. Для цього зверніться до свого лікаря та проконсультуйтеся щодо отримання вакцини!
Вакцинуйтесь та запобіжіть хворобі❗️