Дата публікації - 12.01.2022

Чи потрібен захист від сонця взимку

Взимку, коли сонячних днів стає все менше, ми часто не задумуємося про захист своєї шкіри.
Авжеж, сила ультрафіолетового випромінювання взимку менша, проте ризик раку шкіри від цього меншим не стає.  Перебування під впливом утрафіолетового випромінювання створює небезпеку упродовж усього року, адже вплив сонячного світла накопичується. Тому, чим раніше розпочнеться профілактика, тим краще. (https://bit.ly/3Gc20y2)
– UVB-промені, що найсильніші влітку, часто є причиною сонячних опіків. Проте, вони можуть пошкоджувати шкіру й у холодну пору року.  Сніг відбиває до 80% ультрафіолетового випромінювання, тому сонячні промені потрапляють на шкіру двічі, а це збільшує ризик розвитку раку та старіння шкіри.
– UVA-промені постійні протягом усього року. Вони можуть проникати крізь хмари та туман, а також скло. Коли взимку яскраво світить сонце, вони так само можуть негативно впливати на шкіру, навіть у приміщенні.

Як ви можете захистити свою шкіру протягом року?
– Попри те, що в поодинокі сонячні дні взимку хочеться побути надворі побільше, варто все ж уникати сонячного світла. Залишайтеся в приміщенні, особливо, коли сонце світить найсильніше з 10:00 до 16:00.
– На частини тіла, що не покриті одягом, обов’язково наносьте сонцезахисний крем (SPF не менш як 30). Уважно читайте інструкцію, наносьте крем регулярно, щоби підтримувати захист. Якщо у вас чутлива шкіра або маєте алергію, зверніться до сімейного лікаря чи дерматолога. Лікар може порадити крем, що підійде саме вам.
– Носіть сонцезахисні окуляри зі 100% захистом від ультрафіолетового випромінювання.

Пам’ятайте, важливо регулярно перевіряти свою шкіру та родимки. Докладніше про правила, які допоможуть проконтролювати зміни на шкірі, читайте тут: https://bit.ly/34d3oPE