Дата публікації - 7.07.2022

Чи корисним є морозиво

Морозиво є чудовими ласощами як для дітей, так і для дорослих. Однак, воно є висококалорійним та багатим на цукор і жири.

Поживний профіль морозива варіюється в залежності від марки, смаку та типу. У більшості випадків морозиво преміум-класу, яке обробляється, щоб бути більш насиченим та вершковим, ніж звичайне морозиво, містить більше цукру, жиру та калорій. Попри те, що продукти з низьким вмістом жиру або без додавання цукру часто рекламуються як корисніші для здоров’я, вони можуть містити приблизно таку ж кількість калорій, як і звичайне морозиво.

Крім того, продукти без додавання цукру зазвичай містять підсолоджувачі, такі як цукрові спирти, які в деяких людей можуть викликати розлад травлення, у т.ч. здуття живота та газоутворення. Однак, більшість видів морозива є джерелом фосфору та кальцію, забезпечуючи близько 6 та 10% денної норми відповідно на порцію в 1/2 склянки (65 г). Обидва мінерали важливі для м’язової функції та здоров’я скелета. Проте цей вміст мінералів не компенсує високу калорійність і вміст цукру в морозиві.

Декілька недоліків для здоров’я від морозива, про які слід пам’ятати:

✅Морозиво має високий вміст доданого цукру. Ні для кого не секрет, що в морозиві багато цукру. Деякі різновиди містять 12-24 г доданого цукру всього в 1/2 склянки (65 г). Рекомендовано обмежити кількість доданого цукру менш ніж на 10% від ваших щоденних калорій або близько 50 г цукру для дієти на 2000 калорій. Таким чином 1-2 невеликі порції морозива можуть легко підштовхнути вас до порушення щоденного ліміту. Крім того, дослідження пов’язують надмірне споживання цукру з ожирінням, хворобами серця, діабетом та жировою хворобою печінки.

✅Калорійним та мінімум поживних речовин. Морозиво багате на калорії, але містить мало поживних речовин, крім кальцію і фосфору. Якщо ви іноді їсте морозиво у вигляді ласощів, то вам не варто турбуватися про нестачу поживних речовин. Однак, якщо ви часто замінюєте поживні продукти (фрукти, овочі або цільнозернові продукти) морозивом, у вашому раціоні може не вистачати необхідних вітамінів та мінералів. Крім того, висока калорійність морозива може сприяти збільшенню ваги, якщо ви їсте його надто багато.

✅Може містити шкідливі для здоров’я добавки. Багато видів морозива проходять складну обробку та містять такі інгредієнти, як штучні ароматизатори та добавки. Деякі штучні інгредієнти та консерванти були пов’язані з негативними наслідками для здоров’я, тоді як інші виявилися безпечними. Примітно, що Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (U.S. Food and Drug Administration) заборонило 7️⃣штучних ароматизаторів, включаючи бензофенон, враховуючи їхній зв’язок з раком у дослідженнях на тваринах. Ці сполуки були поширені у морозиві та інших десертах. Крім того, оброблене морозиво часто містить штучні харчові барвники, такі як еритрозин та індигокармін. Хоча вони схвалені FDA, деякі дослідження пов’язують ці барвники з гіперактивністю та поведінковими проблемами в дітей. Гуарова камедь, яка використовується для загущення та текстурування продуктів, також часто використовується в морозиві. Зазвичай вона вважається безпечною, але пов’язана з легкими побічними ефектами: здуття живота, гази та судоми. До того ж дослідження на тваринах і у пробірках показують, що каррагінан, який також міститься в морозиві, може сприяти запаленню кишківника.

☝️Цілком допустимо іноді насолоджуватися десертом у рамках здорового харчування. Головне – поміркованість❗️Аби не перестаратися, спробуйте попередньо порційні продукти. Ви можете використовувати маленькі миски, а не більші, аби контролювати свої порції. Пам’ятайте, що навіть якщо сорти з низьким вмістом жиру або цукру можуть здатися більш корисними, вони не обов’язково поживніші або навіть менш калорійні, ніж інші варіанти, і вони можуть містити штучні інгредієнти. Будьте обережні, уважно читайте етикетки та перевіряйте поживні речовини та інгредієнти