Дата публікації - 13.01.2022

5 кроків до здоров’я вашого мозку

Завершення свят і відпустки — це вже стрес. Додайте до цього стрімкий вихід на роботу, очікування від колег та керівника, завдання, що накопичились. Проте не варто забувати, що ваше ментальне та фізичне здоров’я — понад усе. Лише тоді ви зможете бути продуктивним та насолоджуватися життям. Спершу, приділіть увагу роботі мозку .

Для ефективної роботи наш мозок потребує не лише правильного відпочинку, а й повноцінного харчування. Ось 9 продуктів для бездоганної розумової активності
– Жирна морська риба містить велику кількість поліненасичених жирних кислот омега-3. Саме з цих кислот у нашому організмі виробляється речовина мієлін, що є своєрідним ізоляційним матеріалом для нервових волокон. Крім того, мієлін необхідний для швидкої роботи мозку й передачі інформації від однієї клітини до іншої.
– Волоські горіхи — це ще одне хороше джерело поліненасиченої жирної кислоти омега-3. Якщо регулярно їсти волоськи горіхи, підвищується рівень серотоніну (гормону щастя), а це допомагає протистояти депресії й охоче братися за розумову роботу. 3–5 волоських горіхів на день буде цілком достатньо для здоров’я мозку.
– У какао бобах у великій кількості міститься потужний антиоксидант флаванол. Ця речовина покращує кровообіг мозку, а також захищає його від окислювальних процесів, що призводять до різних нейродегенеративних захворювань (наприклад, хвороби Альцгеймера). Крім того, шоколад підвищує рівень дофаміну в крові — гормону, що відповідає за наш гарний настрій.
– Яйця — джерело якісного білка, жирів і вітамінів. Це справжній подарунок для нашого мозку. Крім того, у яйцях міститься багато холіну — речовини, яка допомагає нам зосереджуватися й поліпшити працездатність нервових клітин. Регулярне вживання яєць дозволить вам тримати мозок у тонусі.
– Броколі — це одне з головних джерел вітаміну K, який підтримує нормальну діяльність мозку. Крім того, у броколі міститься бор, дефіцит якого призводить до зниження мозкової активності. Для нормальної мозкової діяльності корисні всі види капусти: брюссельська, цвітна, білокачанна, пекінська тощо.
– Яблука містять майже всі мінеральні речовини і вітаміни. Регулярне їх уживання оздоровлює судини мозку, перешкоджає їх закупорці. А отже, мозок завжди буде працювати бездоганно, а ще знизиться небезпека крововиливів.
– Чорниця — джерело антиоксидантів, які дуже потрібні для правильної роботи мозку. Антиоксиданти, що містяться в чорниці, допоможуть позбутися шкідливих речовин, що ушкоджують клітини мозку. Регулярне вживання чорниці покращує когнітивні функції й пам’ять.
– Сочевиця — джерело заліза й амінокислот, необхідних для швидкого перебігу біохімічних процесів у мозкових клітинах. Так забезпечується ясність розуму й підвищується швидкість мислення.
– Замініть білий хліб на хліб із борошна грубого помелу, і ви швидко відчуєте різницю в бік поліпшення. Якщо ми їмо білий хліб або вироби з борошна вищого ґатунку та здоби, у кров викидається багато інсуліну, після чого мозок починає «відключатися». Тому для мозкової активності найкраще вживати «повільні» вуглеводи, які містяться в цільнозернових продуктах і борошні грубого помелу. Так ви допоможете мозку зарядитися енергією на весь день.

Мозок контролює так багато наших повсякденних функцій, тому варто зміцнювати його здоров’я! 5 кроків до здоров’я вашого мозку https://bit.ly/3qfB0bm